8 «А» сыныптағы сыныптық-жалпылама бақылаудың қорытындылары туралы.
Жетісу облысы білім басқармасының Панфилов ауданы бойынша
білім бөлімі» ММ
«Қорғас орта метебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
Анықтама
8 «А» сыныптағы сыныптық-жалпылама бақылаудың қорытындылары туралы.
Сынып жетекшісі : Маманова Ж.
Жоспарға сәйкес білім алушылардың білім сапасын, сынып ұжымының қалыптасу деңгейін, білім алушылардың бейімделу деңгейін бақылау мақсатында 2022 жылғы 8-30 қараша аралығында 8-сыныпта сыныптық-жалпылама бақылау жүргізілді.
Мақсаты: оқушыларды орта буындағы оқу жағдайларына бейімдеуде оқушылардың жеке ерекшеліктері мен жеке қасиеттерін есепке алу.
Оқу жылының басында 8 «А» сыныбында 7 оқушы оқиды, оның ішінде 2 қыз және 5 ұл.
Қазақ тілі
Сабаққа қатысу мұғалімнің қазақ тілінде сабақ өткізу әдістемесін меңгергенін, сабақтың кезеңдері анық байқалатынын көрсетті. Мұғалім балаларды сабақта тәуелсіз іс-әрекетке үйретеді, қорытынды жасауға және жалпылауға үйретеді. Мұғалім жалпы білім беру дағдылары мен дағдыларын қалыптастыру бойынша жұмыс жүргізеді: басты нәрсені бөліп көрсету, салыстыру, қойылған сұрақтарға толық жауап беру, талдау. Мұғалім сабақта мейірімділік атмосферасын жасайды
Математиканы:
Сабақ барысында мұғалім сабақты жоспарлау мен өткізу әдістемесін жетік меңгергенін көрсетті. Ол оқыту мен бақылаудың әртүрлі формалары мен әдістерін қолдана отырып қалыптастырады. Оқу материалын нақты түсіндіреді, сабақтың барлық кезеңдеріне уақытты ұтымды бөледі. Мұғалім оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып, сонымен қатар пәнге деген қызығушылығын арттыру мақсатында сабақтың басында математикалық жаттығулар, ауызша есеп жүргізеді. Сабақта оқушылар ұйымдастырылған, тәртіпті.
Ағылшын тілі:
Мұғалім сабақта көрнекі құралдарды жеткіліксіз қолданады. Мұғалім мәтін бойынша жұмысты дұрыс құрды, сабақ барысында дұрыс жұмыс жасау дағдылары қалыптастыруда.
Анықтамада көрсетілген тексеру нәтижелерін ескере отырып, оқушылардың білім деңгейін жақсарту мақсатында мұғалімдерге:
- Сабақ барысында білім алушыға қолайлы жағдай жасау;
2. Психоэмоционалдық қолдау көрсету
3. Оқуға деген мотивацияны рттыру, қажеттілігіне қарай жеке жұмыс жүргізу
Педагог- психолог: Д.А.Ахметова